Вишиванка ‒ це частина історії і культури, символічна річ для кожного українця. У кожному регіоні України для вишивки сорочки існує свій крій, візерунок і колір. Народними майстринями було створено близько ста різних технік вишивання, які визначають особливості вишивки, надають їй оригінальності та самобутності.
В Україні День вишиванки почали відзначати у 2006 році. Ідею у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку долучилися лише кілька десятків студентів та викладачів, та вже згодом свято з невеликої студентської акції переросло в глобальний міжнародний рух для українців по всьому світу.
Ідеєю свята є популяризація етнічного вишитого українського одягу, повернення до своїх традицій, виховання молоді у пошані до своєї культури. У цей день також прийнято одягати національне вбрання на роботу, зустріч із друзями чи навіть у колі сім'ї. Сьогодні, у непростий для нашої країни час, вишита сорочка - це символ єдності нашого народу, вияв любові і сили.
Наведені нижче світлини надихають нас одягати вишиванку не лише в сьогоднішній урочистий день, а й у повсякденні, та ще раз підкреслюють різноманіття та багатство традицій на Буковині, їх збереження впродовж життя багатьох поколінь.