Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

До Міжнародного дня музеїв



Щорічно по всьому світу 18 травня проходить Міжнародний день музеїв. Пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв у 1977 році. Цей день є приводом для того, щоб привернути увагу громадськості до музейної діяльності й показати, наскільки ця діяльність важлива для суспільства.

Чернівці славляться своїми музеями. Найбільше зібрання матеріалів і документів з історії, етнографії і культури Північної Буковини та Хотинщини зберігається у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї, заснованому у 1863 році. Гордістю музею є колекція творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, колекція стародруків, значні археологічні й етнографічні колекції, документи, матеріали й численні предмети з історії Буковини. Багатою і цікавою є його нумізматична колекція, колекція зброї XVIII — XIX століть.

Зібрання Чернівецького художнього музею налічує близько 12 тисяч експонатів основного та науково-допоміжного фондів. Основою музейної збірки є мистецтво Буковини XVII–XX століть. У музеї зберігається рідкісна колекція буковинських народних килимів, понад 3 тисячі буковинських та гуцульських писанок, твори різьбярів по дереву.

Музей історії і культури євреїв Буковини присвячений феномену існування у минулому на території Південно-Східної Європи особливого локального єврейського субетносу - буковинського єврейства. Тут зберігаються оригінальні книги, документи, поштові листівки, предмети побуту та релігії. Предметний ряд музейної експозиції яскраво та наочно доповнює розповідь про духовне та повсякденне життя євреїв Буковини. Автентичні побутові речі дають уявлення про атмосферу давніх часів і наповнюють його реальним змістом.

Чернівецький обласний державний музей народної архітектури та побуту відтворює понад 35 архітектурних експонатів — характерних зразків народного зодчества другої половини XVII — першої половини XX ст. Серед них — житлові та господарські споруди, виробничі та громадські споруди. Архітектурні пам'ятки доповнені традиційними інтер'єрами. У фондах музею зберігається понад 8000 предметів основного та науково-допоміжного фонду. Серед них — народний одяг, тканини, селянські знаряддя праці і предмети побуту, меблі, посуд, вироби домашніх промислів і ремесел, твори декоративно-прикладного мистецтва, друковані видання, фотографії та інше.

У складні часи повномасштабної російської агресії працівники музеїв з особливою відповідальністю дбають про захист та збереження унікальних духовних надбань українського народу та реліквій історико-культурної спадщини.



Статут Буковинського крайового музею від 29 грудня 1891 року, фото 1

Статут Буковинського крайового музею від 29 грудня 1891 року, фото 2

Проект будівлі Буковинського крайового музею, виконаний Еріхом Кольбенгаєром та Карлом Ромшторфером

Статут Буковинського Православного архієпископського єпархіального музею, 1907 рік, фото 1

Статут Буковинського Православного архієпископського єпархіального музею, 1907 рік, фото 2

Статут Буковинського Православного архієпископського єпархіального музею, 1907 рік, фото 3

Список музеїв міста Чернівці станом на 23 жовтня 1913 року, фото 1

Список музеїв міста Чернівці станом на 23 жовтня 1913 року, фото 2

Статут Музею короля Кароля ІІ в м. Чернівці, 1936 рік, фото 1


Статут Музею короля Кароля ІІ в м. Чернівці, 1936 рік, фото 2




Звернення Іона Ністора від 07 лютого 1936 року до префекта Сторожинецького повіту щодо надання грошової допомоги для потреб Музею короля Кароля ІІ


План єпархіального музею міста Чернівці, 1939 рік

Рішення Чернівецького облвиконкому від 14 грудня 1944 року "Про повернення музейних експонатів"



Постанова Ради міністрів від 09 грудня 1955 року "Про використання приміщень Державного музейного заповідника в м. Чернівцях", фото 1

Постанова Ради міністрів від 09 грудня 1955 року "Про використання приміщень Державного музейного заповідника в м. Чернівцях", фото 2