Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту


Міжнародна діяльність

11 травня 2021

11 травня 2021 року між офіційним представником Family Search International (США) в Україні Олександром Січкаренко та Головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим, заступником Голови Державної архівної служби України Ларисою Левченко і в.о. Генерального директора-головного зберігача фондів Державного архіву Чернівецької області Миколою Рубанцем підписано договір про співробітництво в рамках якого планується здійснити оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру для створення цифрового фонду користування на ці документи. Підписання Договору відбулося у рамках виконання положень Меморандуму про співробітництво між Державною архівною службою України та Family Search International (США), укладеного 02 червня 2020 року.



22 жовтня 2021

22 жовтня 2021 року у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулась ХІІІ буковинська міжнародна історико-краєзнавча конференція, присвячена 400 річчю Хотинської війни (1621), де в.о. Генерального директора – головного зберігача фондів держархіву Микола Васильович Рубанець був модератором та виступив з темою: «Газета «Радянська Буковина» як джерело вивчення Голодомору 1946-1947 роківу Чернівецькій області».



19 грудня 2019

19 грудня 2019 року за результатами співпраці Державного архіву Чернівецької області з Інститутом буковинознавства при Аугсбурзькому університеті (Німечина) у світ вийшло видання «Postkartenfieber: Schwaben und die Bukowina in den Social Media um 1900».



1 серпня 2019

1 серпня 2019 року відбулася зустріч з директора Державного архіву Чернівецької області Ігоря Сідляра з директором Інституту буковинознавства при Аугсбурзькому університеті (Німечина) Марен Рюгер в рамках дослідницького проекту «Поштівки Габзбурзької переферії в період зрілого модерну: листівки з Буковини 1895-1917рр». За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю між установами.



25 липня 2019

25 липня 2019 рокуДиректор Державного архіву Чернівецької області Ігор Сідляр взяв участь у протокольній зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Джоелем Ліоном, яку проводив заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Василь Гостюк. Обговорено питання співпраці, зокрема, поглиблення вивчення історії Чернівців та історії єврейства на Буковині та спільної роботи над відновленням забутих пам’яток історії та визначних місць, пов’язаних з життям та смертю представників єврейської громади на Буковині. Директор Державного архіву Чернівецької області ознайомив учасників зустрічі про співпрацю з Музеєм історії та культури євреїв Буковини, Асоціацією єврейських громадських організацій тощо. Крім того повідомив про фонди, які зберігаються у держархіві і стосуються єврейських громад. Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон висловив велику зацікавленість у співпраці з Чернівецькою областю.



11 квітня 2019

11 квітня 2019 р. директор Державного архіву Чернівецької області І.Сідляр прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Архівістика: теорія, методика, практика», яка проходила в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Організаторами конференції виступили Державна архівна служба України, Державний архів Хмельницької області, Державний архів Вінницької області, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут Національної Пам’яті Польщі, Кам’янець-Подільська міська рада, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Хмельницька обласна громадська організація архівістів та дослідників Поділля та Південно-Східної Волині «Поклик віків», Хмельницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Перед початком конференції у центральному корпусі університету було відкрито пам’ятну дошку з нагоди 100-річчя заснування архівної комісії на Поділлі. У ході конференції відбулася презентація двох книг: «В боротьбі за Україну: протистояння Якова Гальчевського більшовицькій владі в 1921-1924 рр. на Поділлі: Наукове видання» та «Церковні літописи Поділля». Документи Фонду 315 «Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.): Наукове видання» за авторством Галини Лях.



2 листопада 2018

2 листопада 2018 р. начальник відділу використання інформації документів Баглей Б. М. взяв участь у Міжнародній науковій конференції „Народне віче і сучасність: рецепції, пам’ять, практика”. Тема доповіді: „Буковинське віче. 1990: випадковість чи закономірність”.



5 жовтня 2018

5 жовтня 2018 р. архівіст І-ї категорії відділу управління персоналом та організації архівної роботи, к.ф.н. Прокопчук Ю. П. взяла участь у Міжнародній науковій конференції „Літературний процес на Буковині від початків до сьогодення”, присвяченій 60-річчю Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України, виголосила доповідь „Володимир Кобилянський у рецепції Дмитра Загула”.



08 вересня 2017

08 вересня 2017 року в приміщенні держархіву для групи студентів-істориків (19 осіб) з університету м. Аугсбург (Німеччина) у супроводі професора з питань транснаціональних відносин між Німеччиною та Східною Європою та наукового керівника “Інституту Буковинознавства” в м. Аугсгбург Марен Рьоґер, разом із професором Ґюнтером Кроненбіттером (в.о. завідувача кафедри європейської етнології в університеті м. Аугсбург) в рамках німецько-українського проекту «Цифрова типографія мультикуртурної Буковини» проведено оглядову екскурсію по архіву.



18 травня 2017

18 травня 2017 року в приміщенні держархіву, за адресою: пров. Текстильників, 1 (корпус № 2) для групи доцентів, студентів Карлового університету (м. Прага, Чехія) під керівництвом д-ра Зденека Гожди було проведено оглядову екскурсію, під час якої відбулося ознайомлення зі складом та змістом документів держархіву Чернівецької області, окрема частина екскурсії була присвячена документам з історії чехів на Буковині. Кількість учасників екскурсії – 32 особи.



11 травня 2017

11 травня 2017 року в приміщенні держархіву, за адресою: пров. Текстильників, 1 (корпус № 2) в рамках німецько-українського проекту «Цифрова типографія мультикуртурної Буковини» проведено оглядову екскурсію по архіву для групи учасників проекту під керівництвом д-ра Маркуса Вінклера та проф. Штеффена Гьоне (м. Веймар, Німеччина). Кількість учасників екскурсії – 19 осіб.



10 травня 2017

10 травня 2017 року в приміщенні держархіву, за адресою: пров. Текстильників, 1 (корпус № 2) для членів організації «Чеської інформаційної групи», яка займається співдружністю працівників архівів, бібліотекарів, фотографів, що працюють у різних архівних установах Чеської Республіки, було проведено екскурсію, протягом якої відбулося ознайомлення зі складом та змістом документів держархіву Чернівецької області, обговорювалося питання доступності до архівних фондів, наявність та різновид довідкового апарату, питання реставрації документів. Кількість учасників екскурсії – 45 осіб.



28 травня 2017

28 травня 2017 року у румунському центрі «Eudoxiu Hurmuzachi» (м. Чернівці) відбулася міжнародна конференція з нагоди відзначення 90-річчя від дня смерті видатного буковинського вченого Дімітрія Дана. З доповіддю на тему: «Дімітріє Дан – священик, громадський діяч, історик і етнограф в документах Державного архіву Чернівецької області» виступила заступник начальника відділу зберігання, обліку документів та довідкового апарату держархіву Гуцу М. М.



01 по 05 травня 2017

З 01 по 05 травня 2017 року начальник відділу використання інформації документів держархіву Масіян Н. Б. перебувала у відрядженні до м. Аугсбург (Німеччина). Відрядження організоване з ініціативи уряду округу Швабія (Німеччина) з нагоди 20-річчя партнерства між регіонами Буковина (Україна) та Швабія (Німеччина).



28 жовтня 2016

Заступник начальника відділу зберігання, обліку документів та довідкового апарату держархіву Гуцу М. М. виступила з доповіддю «Іон Сбієра в документах Державного архіву Чернівецької області» на міжнародній конференції «І.Г. Сбієра – науковець, видатний діяч румунської культури (01 листопада 1836 – 22 жовтня 1916)», організованій спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Румунським культурним центром «Е. Хурмузакі», Товариством румунської культури імені «Міхая Емінеску» та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівці, Академії наук Румунії, Академії наук Молдови.



11 жовтня 2016

Начальник відділу Масіян Н.Б. виступила з доповіддю «Документи про Голокост на Буковині у фондах Державного архіву Чернівецької області» на круглому столі «Ніколи більше... Чернівецьке гетто: історія і пам'ять», організованому спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини, Єврейською громадою Чернівецької області та Меморіальним музеєм Голокосту у м. Вашингтоні та присвяченому 75-им роковинам трагічних подій 11 жовтня 1941 р. в Чернівцях.



15 січня 2015

Державний архів Чернівецької області взяв участь в організації та відкритті тематичної документальної виставки «Світлосяйна зоря румунської поезії», присвяченої 165-річчю від народження Міхая Емінеску.

Захід проведений спільно з Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівцях.

Одноденне експонування документів держархіву про Міхая Емінеску відбулося в приміщенні Чернівецького обласного краєзнавчого музею.



21 жовтня 2014

Державний архів Чернівецької області взяв участь у відкритті виставки «Його пісня крокувала світом», яке відбулось у приміщенні галереї «Sweet арт». Виставка присвячена всесвітньо відомому тенору довоєнної доби Йозефу Шмідту.



14 січня 2014

В приміщенні Товариства румунської культури ім. М. Емінеску, за адресою: м. Чернівці, Центральна площа, 9, проводився культурний захід, присвячений Дню народженню Міхая Емінеску та Дню румунської культури, який організовано Спілкою румунських письменників м. Чернівці спільно з Товариством румунської культури ім. М. Емінеску, м. Чернівці, Літературно-меморіальним музеєм Міхая Емінеску, Чернівецькою обласною універсальною бібліотекою ім. Михайла Івасюка та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівці. До слова було запрошено начальника відділу забезпечення збереженості документів держархіву Олара Д.Г. Тема виступу: «Віртуальна прогулянка по Чернівцям Міхая Емінеску».

16 – 20 жовтня 2013

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції «Література-культура-громадянське суспільство:
Габсбурзький вплив на освіту Буковини та сусідніх регіонів між 1848 та 1940 рр.», організованої Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи (IKGS) при Мюнхенському університеті Людвіга Максиміліана та Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.
З доповіддю: «Презентація фондів Державного архіву Чернівецької області про освіту та освітні установи Буковини» виступила начальник відділу використання інформації документів Масіян Н.Б.

31 серпня 2013

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у роботі міжнародної конференції «Румунська мова - сьогодні», організованої Товариством румунської культури ім. М. Емінеску, м. Чернівці (Україна) та Департаментом культури Префектури Сучавського повіту, м. Сучава (Румунія).
З доповіддю на тему «Архівний фонд «Товариства румунської мови і літератури на Буковині» (1862 – 1940, 1941 – 1944)» виступив начальник відділу забезпечення збереженості документів держархіву Олар Д.Г.

5-6 липня 2012

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у презентації міжнародного проекту «Фольклористична монографія українців Сучавського повіту та румунів Чернівецької області», яка проходила в м.Сучава (Румунія) в рамках програми прикордонного співробітництва (транскордонної співпраці) Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013.

10-11 листопада 2011

Державний архів Чернівецької області взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Буковина і буковинці в ХІХ ст. Традиційність і модернізм», присвяченій 100-річчю від народження видатного академіка Раду Григоровича.

Місце проведення – м.Радівці (Румунія). Організаторами заходу виступили: Інститут «Буковина» Румунської Академії, Національні архіви Сучавського повіту та Товариство румунської культури і літератури на Буковині.

На конференції з доповіддю «Сліди видатної особистості Георга Григоровича в документах Державного архіву Чернівецької області» виступила начальник відділу використання інформації документів Н.Б.Масіян.