Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

Володимир Івасюк: сторінками пам'яті


Володимир Михайлович Івасюк народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмань Чернівецької області в родині учителів Михайла Івасюка і Софії Карякіної. У 1956-1966 роках навчався в Кіцманській середній школі, у 1963 році закінчив Кіцманську музичну школу. У 1966 році вступив до Чернівецького державного медичного інституту, але першого ж дня його відрахували за випадок з пам'ятником Леніна: у десятому класі він з друзями гуляв парком і хтось жартома закинув картуз на голову Леніна. При спробі його зняти бюст упав із постамента і розбився. Лише через рік, отримавши рекомендацію від заводу «Легмаш», Івасюк став студентом медінституту.

1970 року склав пісні «Червона рута» й «Водограй», які 13 вересня вперше виконав з Оленою Кузнецовою на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі передачі «Камертон доброго настрою». 1972 року Володимир переїхав до Львова. Там навчався в медичному інституті й розпочав студії у консерваторії на підготовчому відділенні. У вересні 1974 року розпочав навчання на композиторському відділенні Львівської консерваторії в класі Анатолія Кос-Анатольського.

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох вистав. Професійний лікар, скрипаль, грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, виконавець пісень, живописець. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1994, посмертно), Республіканської премії ЛКСМУ імені Миколи Островського (1988, посмертно) та номінації «За внесок у розвиток музичної культури України XX століття» (2001, посмертно).

24 квітня 1979 року за телефонним викликом вийшов з дому і більше не повернувся. 18 травня тіло Володимира Івасюка випадково знайшли в Брюховицькому лісі під Львовом. Точна дата смерті невідома. Влада спробувала видати смерть Івасюка за самогубство. 22 травня відбувся похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі, який перетворився на мовчазну акцію протесту. 04 березня 2024 року видатному буковинцю мало виповнитися 75 років.



Генеалогічне дерево родини Івасюків

Зошит з арифметики учня ІІІ-го класу Кіцманської середньої школи – Володимира Івасюка, 1958 рік.

«Імпровізація-скерцандо (для віолончелі)», з нотаток Володимира Івасюка, фото 1

«Імпровізація-скерцандо (для віолончелі)», з нотаток Володимира Івасюка, фото 2

Стаття «У майбутніх музикантів» про учня першого класу Володимира Івасюка, який вчиться грати на скрипці. Газета «Радянська Буковина» від 16 грудня 1956 р.

Володимир Івасюк, студент І курсу медінституту, виконує нову пісню з сестрою Галиною,
м. Чернівці, 1967 р.

Стаття про прем’єру фільму «Червона рута», знятого під впливом відомої пісні Володимира Івасюка, «Радянська Буковина» від 31 грудня 1971 р.

Стаття про успішний виступ ансамблю «Червона рута» у Зоряному містечку для космонавтів, «Радянська Буковина» від 12 лютого 1972 р.

На прохання читачів «Молодий Буковинець» публікує слова та музику до пісні «Водограй» Володимира Івасюка, 1975 р.

Уривки з твору Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина» про народження Володимира, «Молодий Буковинець» від 29 серпня 1987 р.

Уривки з твору Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина» про зйомки фільму «Червона рута» та пісні Володимира, «Молодий Буковинець» від 22 жовтня 1987 р.

Володимир Івасюк – учень музичної школи,
«Молодий буковинець»
за 17 вересня 1987 р.

Добірка світлин Володимира Івасюка, оприлюднених у газеті «Молодий Буковинець»
у 1987 р.

Володимир Івасюк з батьком, письменником Михайлом Івасюком, «Молодий буковинець»
за 10 листопада 1987 р.

Володимир Івасюк з матір’ю Софією Іванівною, 1977 р.

Володимир Івасюк (фото з особистої колекції Оксани Івасюк, сестри композитора)

Обкладинка грамплатівки з піснями Володимира Івасюка у виконанні Софії Ротару, фото 1

Обкладинка грамплатівки з піснями Володимира Івасюка у виконанні Софії Ротару, фото 2

Обкладинка грамплатівки з піснею Володимира Івасюка «Червона Рута» у виконанні ансамблю «Корабелі», фото 1

Обкладинка грамплатівки з піснею Володимира Івасюка «Червона Рута» у виконанні ансамблю «Корабелі», фото 2

Ноти та слова до пісні «Я піду в далекі гори» з дарчим підписом Володимира Івасюка, 1972 рік

Володмир Івасюк

Фоторепродукція картини донецького художника Миколи Темненка, присвячена пам’яті Володимира Івасюка, надіслана його батьку Михайлу. Володимир по центру поруч з М. Шашкевичем серед інших видатних львів’ян.

Фоторепродукція картини «Зерна до покути» донецького художника Миколи Темненка, присвячена пам’яті Володимира Івасюка, надіслана його батьку Михайлу.

Фоторепродукція картини «Вулиця Івасюка» донецького художника Миколи Темненка, присвячена пам’яті Володимира Івасюка, надіслана його батьку Михайлу. Цією вулицею Володимир ходив до консерваторії.

Вірші Михайла Івасюка з присвятою сину, газета «Буковинське віче» від 11 січня 1996 року, фото 1

Вірші Михайла Івасюка з присвятою сину, газета «Буковинське віче» від 11 січня 1996 року, фото 2