Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

Березень
14 березня - День українського добровольця


Повідомлення про вступ 50 молодих українців з округу Сторожинець в українську армію у Галичині, лютий 1942 р.


Маніфест українських націоналістів, вилучений румунськими спецслужбами, 1942 р.


Витяг з маніфесту «Світогляд українського революційного націоналізму», з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1942 р.

Фото зброї та літератури, вилученої при обшуку в оунівців, зокрема, пістолети і патрони, історичні книги, маніфести, матеріали про Бандеру, Мельника, Коновальця, збірник народних пісень, брошура з текстом пісні про похід князя Ігоря, таємне листування, 1942 р.

Витяги з вказівок для бойового вишколу рою ОУН, з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1942 р., фото 1

Витяги з вказівок для бойового вишколу рою ОУН, з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1942 р., фото 2

Витяги з вказівок для бойового вишколу рою ОУН, з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1942 р., фото 3

10 заповідей українського націоналіста, з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1943 р.10 заповідей українського націоналіста, з матеріалів, вилучених румунськими спецслужбами, 1943 р. (переклад)


Інформаційна записка Вижницькому комісаріату поліції про діяльність організації українських націоналістів під проводом Степана
Бандери, 1943 р.

Інформаційна записка Вижницькому комісаріату поліції про діяльність організації українських націоналістів під проводом Степана Бандери, 1943 р. (переклад)

Інформаційна записка повітовій поліції про допомогу оунівців цивільному населенню, 1943 р.
Інформаційна записка повітовій поліції про допомогу оунівців цивільному населенню, 1943 р. (переклад)Витяги з справи обвинувачення Ганни Олексюк, псевдонім «Ластівка», яка добровільно вступила у курінь ОУН та вела боротьбу за створення Самостійної України, 1950 р.

Витяги з справи обвинувачення Ганни Олексюк, псевдонім «Ластівка», яка добровільно вступила у курінь ОУН та вела боротьбу за створення Самостійної України, 1950 р.

Добровольці, які готові захищати Україну, записуються у Чернівецькому міському військкоматі, березень 2014 р.

Валерій Іванович Краснян, позивний «Барс», український доброволець, кіборг, брав участь у боях за Донецький аеропорт, військовослужбовець 107 ОБрТрО Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Валерій Георгійович Чоботар, позивний «Гатило», український доброволець, у 2014 році вступив до Добровольчого Українського Корпусу «Правого сектора», брав участь у боях у селищі Піски біля Донецька.


Віктор Михайлович Сердулець, український доброволець, командир Всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Степана Бандери, учасник російсько-української війни.Буковинські добровольці вишикувались у черги в Центрі комплектування та соціальної підтримки, лютий-березень 2022 р.Борис Гріга, доброволець, бойовий медик, учасник російсько-української війни, посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Олександр Фештрига, доброволець, розвідник, захисник Донецького аеропорту та учасник російсько-української війни, посмертно нагороджений «За заслуги перед Буковиною».4 березня - День народження Володимира Івасюка


Стаття «У майбутніх музикантів» про учня першого класу Володимира Івасюка, який вчиться грати на скрипці. Газета «Радянська Буковина» від 16 грудня 1956 р.

Володимир Івасюк, студент І курсу медінституту, виконує нову пісню з сестрою Галиною,
м. Чернівці, 1967 р.

Стаття про прем’єру фільму «Червона рута», знятого під впливом відомої пісні Володимира Івасюка, «Радянська Буковина» від 31 грудня 1971 р.

Стаття про успішний виступ ансамблю «Червона рута» у Зоряному містечку для космонавтів, «Радянська Буковина» від 12 лютого 1972 р.

На прохання читачів «Молодий Буковинець» публікує слова та музику до пісні «Водограй» Володимира Івасюка, 1975 р.

Уривки з твору Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина» про народження Володимира, «Молодий Буковинець» від 29 серпня 1987 р.

Уривки з твору Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина» про зйомки фільму «Червона рута» та пісні Володимира, «Молодий Буковинець» від 22 жовтня 1987 р.

Володимир Івасюк – учень музичної школи,
«Молодий буковинець»
за 17 вересня 1987 р.

Добірка світлин Володимира Івасюка, оприлюднених у газеті «Молодий Буковинець»
у 1987 р.

Володимир Івасюк з батьком, письменником Михайлом Івасюком, «Молодий буковинець»
за 10 листопада 1987 р.

Володимир Івасюк з матір’ю Софією Іванівною, 1977 р.