Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

Архів новин


2017

25 грудня 2017

22 грудня 2017 року в держархіві Чернівецької області, за адресою: м. Чернівці, пров. Текстильників, 1, корпус № 2 відбулися урочисті заходи з нагоди 100 річчя від створення системи архівних установ України та 110-річчя від створення Державного архіву Чернівецької області.

У заходах з привітальним словом взяли участь представники крайової влади та місцевого самоврядування: Стецевич Олег Іванович, заступник голови-керівник апарату ОДА, Борець Микола Ярославович, керуючий справами обласної ради, Паскар Олександр Євгенович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, а також Охрімовський Олександр Васильович, керівник Чернівецької обласної профспілкової організації працівників державних установ України.

До виступу були запрошені представники дипломатичного корпусу - Елеонора Молдован, генеральний консул Румунії в Чернівцях, Сергій Дмитрович Осачук, к.і.н., почесний консул Австрії в Чернівцях.

Про дослідження за документами архіву розповідали Скорейко Ганна Михайлівна, к.і.н., доцент кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича, директор Науково-дослідного центру Буковинознавства; Кушнір Микола Петрович, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини; Щербанюк Леся Ілярівна, директор Муніципальної бібліотеки ім. Анатолія Добрянського; Никирса Марія Дмитрівна, відмінник архівної справи, лауреат муніципальної премії ім. А. Кохановського, дослідник історії краю; Чорней Юрій Ілліч, історик, журналіст, літератор, редактор інтернет-порталу «BukNews».

Програмою заходів було також передбачено презентацію спеціального довідника «Особові фонди та архівні колекції Державного архіву Чернівецької області» і представлення тематичної документальної виставки з історії становлення та діяльності Державного архіву Чернівецької області та фотовиставки.


22 грудня 2017

22 грудня 2017 р. об 11.00 в приміщенні держархіву Чернівецької області за адресою: м.Чернівці, пров. Текстильників,1 відбулися урочисті заходи, присвячені 100-річчю від дня створення системи архівних установ України та 110-річчю від дня створення Державного архіву Чернівецької області.

21 листопада 2017

21 листопада 2017 року в приміщенні держархіву Чернівецької області (м. Чернівці, пров.Текстильників, 1) було організовано та проведено екскурсію для групи студентів 2 курсу спеціальності «Документознавство» факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Екскурсія була присвячена огляду документів з історії становлення, розвитку та діяльності регіонального архіву, приурочена до 100-річчя від створення системи архівних установ України та 110-річчя від створення Державного архіву Чернівецької області.

Екскурсія проведена в рамках вивчення студентами ЧНУ курсу «Архівна справа».30 жовтня 2017

30 жовтня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку, присвячену 100-річчю від проголошення Української Народної Республіки (експонування в приміщенні архіву: пров. Текстильників, 1 (корпус № 2). Прес-реліз.

30 жовтня 2017

30 жовтня 2017 року відбулося чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: номенклатури справ, інструкції з діловодства, описи справ постійного терміну зберігання, описи з кадрових питань, положення про експертну комісію та про архівний підрозділ та акти про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.

27 вересня 2017

27 вересня 2017 року проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засідання було розглянуто: 7 номенклатур справ, 10 інструкцій з діловодства, 58 описів справ постійного терміну зберігання, 22 описи з кадрових питань, 30 положень про експертну комісію та про архівний підрозділ та 25 актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.

29 серпня 2017

29 серпня 2017 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засідання було розглянуто: 10 номенклатур справ, 5 інструкцій з діловодства, 47 описів справ постійного терміну зберігання, 15 описів з кадрових питань, 25 положень про експертну комісію та про архівний підрозділ та 20 актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.

22 серпня 2017

22 серпня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку «Двадцять шоста річниця здобуття Україною незалежності» (експонування в приміщенні держархіву, за адресою: вул. Небесної Сотні, 20-А, корпус № 1).

20 липня 2017 року

Відбулось чергове розширене засідання колегії Державного архіву Чернівецької області, на якому були розглянуті питання:
1. Про виконання плану розвитку архівної справи в архівних установах Чернівецької області за І півріччя 2017 р.
2. Про підсумки роботи Експертно-перевірної комісії за І півріччя 2017 р.
3. Про результати комплексних перевірок використання архівного законодавства в архівному відділі Глибоцької райдержадміністрації та Об’єднаному трудовому архіві територіальних громад селища та сіл Глибоцького району.
4. Про результати комплексних перевірок використання архівного законодавства в архівному відділі Кіцманської райдержадміністрації та трудовому архіві Кіцманського району
5. Про результати контрольних перевірок використання архівного законодавства в архівному відділі Сокирянської райдержадміністрації та КП «Сокирянський районний трудовий архів»
6. Про результати контрольних перевірок використання архівного законодавства в архівному відділі Хотинської райдержадміністрації та КУ «Хотинський районний трудовий архів».

29 червня 2017

29 червня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку, присвячену 100-річчю від створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради, першого українського уряду (експонування в приміщенні держархіву, за адресою: пров. Текстильників, 1).

23 червня 2017

23 червня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку «21 рік Конституції незалежної України» (експонування в приміщенні держархіву, за адресою: вул. Небесної Сотні, 20-А, корпус № 1)

16 травня 2017

16 травня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку, присвячену 100-річчю від початку створення українських збройних сил (експонування в приміщенні держархіву, за адресою: пров. Текстильників, 1)

5 травня 2017

5 травня 2017 року відкрито тематичну документальну виставку «У пам'ять про героїзм та патріотизм наших предків», присвячена Дню пам'яті та примирення (експонування в приміщенні архіву: пров. Текстильників, 1 (корпус № 2)

19 квітня 2017 року

Відбулося чергове розширене засідання колегії Державного архіву Чернівецької області, на якому були розглянуті питання:
1. Про виконання плану розвитку архівної справи в архівних установах Чернівецької області за І квартал 2017 р.
2. Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії держархіву за І квартал 2017 р.
Засідання відбулося у приміщенні держархіву Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. Небесної Сотні (Стасюка), 20А

02 березня 2017

02 березня 2017 року держархів Чернівецької області взяв участь у проведенні заходу з громадськістю «День архівного документу», організованого Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та присвяченого 175-річчю від народження видатного буковинського лікаря-хірурга, мецената і громадського діяча доктора Володимира Залозецького. Учасники заходу – учні Чернівецького ліцею № 3 медичного профілю Чернівецької міської ради (базової школи Буковинського Державного медичного університету).


23 січня 2017

Відкрито тематичну документальну виставку «Соборність українських земель» (експонування в приміщенні архіву: вул. Небесної Сотні, 20-А (корпус № 1 )

23 січня 2017

Було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засідання було розглянуто: 40 номенклатур справ, 5 інструкції з діловодства, 37 описів справ постійного терміну зберігання, 9 описів з кадрових питань, 15 положень про експертну комісію та про архівний підрозділ та 18 актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.