Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

Архів новин


2011

12 Січня 2011

12 січня на телеканалі ОДТРК «Чернівці» об 1100 відбулась трансляція телепередачі циклу «Пам'ять», присвячена 125-річному ювілею від заснування першого україномовного часопису на території сучасної Чернівецької області - двотижневика «Буковина».(Тривалість – 10 хвилин).
Метою видання часопису «Буковина» стало поширення просвіти серед українського населення краю. Першим редактором цього найповажнішого видання на Буковині був Ю.Федькович.
У першому числі від 1 січня 1885 року про завдання цього видання сказано наступне: “«Буковина» має поставити нарід Буковини на вищий ступінь духовного і морального розвою з іншими народами. «Буковина» буде проте на першім місці обговорювати справи, стоячи в тісній звязі з відношенням нашого народу і його рідного краю Буковини; газета буде подавати звістки про духовне життя галицьких, угорських і на Україні жиючих братів наших, належачих до одної і тої ж самої великої родини – вірних синів... великої матері-Русі”.
Часопис «Буковина» відіграв велику роль у формуванні національної свідомості буковинців.

25 Січня 2011

Проведено засідання Колегії Держархіву області, на якому розглядалися питання: про стан роботи із зверненнями громадян та заходи архіву для поліпшення роботи із зверненнями громадян в держархіві області; про співпрацю із засобами масової інформації в держархіві області; про стан забезпечення збереженості архівних документів в держархіві; про стан виконання антикорупційного законодавства; стан виконавської та трудової дисципліни в держархіві області.

09 Березня 2011

Державний архів Чернівецької області підготував та з 09.03.2011 р. експонує тематичну виставку «Великі роковини безсмертного Кобзаря (09.03.1814 – 10.03.1861)»
Вашій увазі пропонується підбірка документів архівних фондів Буковинської крайової управи, Крайової шкільної ради, Секретаріату міністерства внутрішніх справ та публікацій місцевої періодичної преси 1903 – 1931 рр., що містить автобіографічні статті та нариси про Т.Г. Шевченка, повідомлення товариств та закладів освіти про організацію урочистостей з нагоди роковин смерті поета, звіти органів поліції про проведені культурні заходи на честь вшанування пам′яті Т.Г. Шевченка.
Виставка експонується в обох приміщення архіву: вул. Небесної Сотні, 20А, пров. Текстильників, 1.

10 Березня 2011

Проведено розширене засідання Колегії Держархіву області, присвячене підведенню підсумків роботи архівних установ області у 2010 році та визначенню завдань на 2011 рік. У засіданні взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та керівники трудових архівів.

11 Березня 2011

Заступник директора держархіву області Виклюк С.А. взяла участь у заходах з підвищення кваліфікації для відповідальних осіб за ведення діловодства та контролю структурних підрозділів облдержадміністрації, які проходять навчання за програмою постійно діючого семінару “Діловодство” в Чернівецькому регіональному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації, де прочитала лекцію на тему: “Організація роботи архівного підрозділу. Забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду”.

4 Квітня 2011

Заступник директора держархіву області Виклюк С.А. взяла участь у заходах з підвищення кваліфікації секретарів сільських рад, які проходять навчання за професійною програмою в Чернівецькому регіональному Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації, де прочитала лекцію на тему: “Підготовка документів для передавання до архівної установи”.

14 Квітня 2011

У приміщенні держархіву Чернівецької області (пров. Текстильників, 1) проведений семінар для працівників архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та керівників трудових архівів за темою: “Методичні рекомендації щодо організації роботи зі зверненнями громадян та виконання запитів соціально - правового характеру”.

14 Квітня 2011

Проведено розширене засідання Колегії Держархіву області щодо підведення підсумків роботи архівних установ області за І квартал 2011 року та про підсумки роботи експертно-перевірної комісії держархіву за І квартал 2011 року.
У засіданні взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та керівники трудових архівів.

16 Квітня 2011

Працівники держархіву області взяли участь у щорічній Всеукраїнській акції “За чисте довкілля”. У рамках акції здійснили чистку дерев та кущів, оформили квітники, підбілили дерева та прибрали сміття на прилеглих до будівель архіву територіях.

21 Квітня 2011

В державному архіві Чернівецької області проведено Перший тур щорічного Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець". В конкурсі взяли участь шість конкурсантів.
Переможець в номінації "Кращий керівник": Ринжук Галина Степанівна – начальник відділу обліку та довідкового апарату.
Переможець в номінації "Кращий спеціаліст": Скорик Світлана Богданівна – головний спеціаліст фінансового відділу.

22 Квітня 2011

Державний архів Чернівецької області підготував та з 22 квітня 2011 року експонує тематичну виставку «Чорнобильський слід 25 років потому» (приурочену до 25-ї річниці Чорнобильської трагедії).
В експозиції представлені документи архівних фондів Чернівецького Обкому Компартії України, Чернівецької обласної ради, Чернівецької обласної державної адміністрації щодо результатів розслідування причин аварії, проведеної в області роботи у зв'язку з ліквідацією наслідків аварії та евакуйованого з її зони населення, віднесення населених пунктів області до зон радіоактивного забруднення та ін.
Виставка експонується в приміщенні архіву по вул. Небесної Сотні, 20А.

24 Травня 2011

Відкриття тематичної виставки «Місія Головного Отамана українських військ – Симона Васильовича Петлюри», приуроченої до 85-ї річниці вшанування пам`яті українського політичного і військового діяча.

20 Червня 2011

Відкриття тематичної виставки «Події перших днів війни у житті мешканців Чернівецької області», приуроченої до 70-ї річниці від початку Великої Вітчизняної війни (в режимі on-line: на офіційному сайті держархіву Чернівецької області Web: cv.archives.gov.ua).

14 липня 2011

У приміщенні держархіву Чернівецької області (вул. Небесної Сотні, 20А) проведений семінар для працівників архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та керівників трудових архівів за темою: “Основні завдання експертної комісії”. Відкриття тематичної документальної виставки «15 років першої Конституції незалежної України» (експонування в приміщенні архіву по вул.Небесної Сотні, 20 А).

14 липня 2011

Проведено розширене засідання Колегії Держархіву області щодо підведення підсумків роботи архівних установ області за І півріччя 2011 року; та про підсумки роботи експертно-перевірної комісії держархіву за І півріччя 2011 року та про результати перевірок архівних відділів райдержадміністрацій та трудових архівів.
У засіданні взяли участь начальники архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та керівники трудових архівів.

17 липня 2011

Відкриття тематичної документальної виставки «20 років здобуття Україною незалежності» (експонування в приміщеннях архіву: вул.Небесної Сотні, 20 А; пров.Текстильників, 1; в режимі on-line: на офіційному сайті держархіву Чернівецької області Web: cv.archives.gov.ua).

19 вересня 2011

Відкриття тематичної документальної виставки з історії Хотинської фортеці.

27 жовтня 2011

Відбулося чергове розширене засідання колегії Держархіву області.

1 грудня 2011

З 1 грудня 2011 року Державний архів Чернівецької області експонує тематичну документальну виставку "20 років Всеукраїнському референдуму" в приміщенні архіву по вул.Небесної Сотні, 20-А.

23 грудня 2011

Шановні архівісти! Вітаємо Вас з професійним святом та з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами! Без архівного документа немає історії держави та її народу. Нехай у Новому році Ваша нелегка праця по забезпеченню збереження історичної спадщини та донесенню її до сучасних і майбутніх поколінь приносить Вам тільки радість та задоволення. Нехай Новий рік та Різдво Христове принесе із собою щастя, здоров’я, багато приємних несподіванок Вам і Вашим родинам.

23 грудня 2011

У приміщенні держархіву області (вул. Небесної Сотні, 20 а) відбулися урочисті збори колективу з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ.