Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту

Архів новин


2020

15 грудня 2020

Рубрику «З життя архіву» поповнено новими матеріалами про відділ зберігання, обліку документів та довідкового апарату.

10 грудня 2020

Продовжуємо знайомство з роботою Державного архіву Чернівецької області та його працівниками. В рубриці «З життя архіву» розміщено матеріали про відділ використання інформації документів.

9 грудня 2020

Бібліотека архіву поповнилася новими надходженнями


Науково-довідкова бібліотека Державного архіву Чернівецької області у 2020 році поповнилася новими надходженнями. Серед них бібліографічний покажчик «Ольга Кобилянська (до 155-ї річниці від дня народження)», підготовлений та виданий держархівом за документами, наявними у фондах, які відображають факти біографії буковинської письменниці та членів її родини.


Також бібліотека поповнилася бібліографічним покажчиком «Марія Никирса», який містить відомості про творчий доробок відомої в нашому краї дослідниці, краєзнавця, науковця, перекладача, автора багатьох публікацій, громадського діяча, Заслуженого архівіста України та почесного громадянина міста Чернівці Марії Дмитрівни Никирси.


Досить цікава монографія Ігоря Піддубного «Партії, парламент, король та уряд. Розвиток і взаємодія елементів політичної системи Румунії у 1918-1940 рр.» зайняла своє місце на полицях бібліотеки архіву. В ній описано процес становлення політичної системи Румунії та їх взаємодії в міжвоєнний період.


Монографія та бібліографічні покажчики рекомендовано для учнів, студентів, аспірантів, викладачів, науковців та краєзнавців.

4 грудня 2020

У листопаді 2020 р. здійсненна робота із удосконалення описів дорадянського періоду. Зокрема, проведено та завершено перескладання опису № 12 фонду 147 «Чернівецький змішаний суд» в кількості 1376 од. зб. і 1 том опису № 2 фонду 115 «Крайовий суд Буковини» в кількості 3217 од.зб. Виконано набір рукописного тексту заголовків справ до опису, їх переклад з російської на українську мову, перешифрування номерів справ. Ознайомитися з цими описами можна в рубриці «Довідковий апарат».

3 грудня 2020

Відповідно до вимог Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мінюсту України від 18.06.2015 № 1000/5 та в зв’язку із закінченням терміну зберігання Державний архів Чернівецької області продовжує приймати книги реєстрації актів цивільного стану (метричні книги) нинішньої Чернівецької області. Нещодавно були прийняті на зберігання метричні книги Заставнівського та Вижницького районних відділів державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).

2 грудня 2020

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, від 24 жовтня 2020 р. № 424 «Про Порядок передачі окружними та територіальними виборчими комісіями виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ» Державний архів Чернівецької області розпочав приймання на державне зберігання виборчої документації місцевих виборів 2020 року. На даний час прийнято 860 одиниць зберігання документів від Чернівецької обласної та районної територіальних виборчих комісій.

1 грудня 2020

25 листопада 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 5 номенклатурних справ, 2 інструкції з діловодства, описи справ постійного терміну зберігання - 7759 од., описи справ з кадрових питань - 945 од.зб., 2 положення про експертну комісію та 1 положення про архівний підрозділ.

25 листопада 2020

Рубрику «Довідковий апарат» поповнено новими матеріалами


Державний архів Чернівецької області продовжує оприлюднення оцифрованих описів на офіційному веб-сайті. Рубрику «Довідковий апарат» доповнено фондами та описами дорадянського періоду. Оцифровано 1760 аркушів (8357 од.зб.) Ф.3, оп.2, том 10, 11, 13 - 15 Буковинська крайова управа. Можна ознайомитись за посиланням


24 листопада 2020

ОГОЛОШЕННЯ!


За дорученням голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова та з метою впровадження в діяльність нової комунікативної політики, спрямованої на публічність та відкритість інформації про роботу працівників архівної галузі, Державний архів Чернівецької області створив спеціальну іміджеві рубрику «З життя архіву», в якій розміщатиметься інформація про роботу працівників за напрямами діяльності.


Розпочинаємо знайомство з роботою відділу формування Національного архівного фонду та діловодства.

23 листопада 2020

ОГОЛОШЕННЯ!


З нагоди 100-річчя від дня народження єврейського поета Пауля Целана, з 20 листопада 2020 року на офіційному веб-сайті держархіву в рубриці «Документальні виставки онлайн» Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка:


"100 років від дня народження Пауля Целана – найкращого ліричного європейського поета повоєнного часу "


16 листопада 2020

Керівництво Державного архіву Чернівецької області та начальники відділів взяли участь у семінарі-практикумі щодо підготовки планово-звітної документації архівних установ, організатором якого виступила Державна архівна служба України. У режимі відео конференції Zoom розглянули актуальні питання та особливості заповнення нових форм планової та звітної документації, які затверджені наказом Державної архівної служби України від 23.10.2020 №133 «Про затвердження форм планової і звітної документації та порядок їх складання».


30 жовтня 2020

ОГОЛОШЕННЯ!


З нагоди 113 річниці від утворення Крайового архіву Буковини, з 30 жовтня 2020 року в приміщенні Державного архіву Чернівецької області за адресою: вул. Небесної Сотні, 20-А та на офіційному веб-сайті держархіву в рубриці «Документальні виставки онлайн» Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка:


"Державний архів Чернівецької області – документальна скарбниця Буковини"


Основна мета виставки – ознайомити громадськість з унікальним складом документів архівних фондів та періодичних відань науково-довідкової бібліотеки держархіву.

В експозиції використано копії документів та матеріалів науково-довідкової бібліотеки архіву: грамоти молдовських воєвод, статистичні відомості про чисельність та соціальний стан населення м. Чернівці та Буковини (станом на 1796), грамота австрійського імператора Франца Йосифа І про відкриття Чернівецького університету (рукопис на пергаменті від 30 вересня 1875 р.), описування кордонів Буковини під час входження до Австро-Угорської імперії (1776), грамота ерцгерцога Євгена про спорудження пам’ятника на честь 200-річного ювілею 41-го австрійського полку, що базувався в м. Чернівці (1901), нота Галицького намісництва управління камеральних податків про переселення німецьких колоністів з Богемії на територію Буковини (1845), доповідна записка письменника Юрія Федьковича щодо реформи української школи на Буковині (1869), про діяльність музикальної консерваторії в Чернівцях, про відкриття аеропорту (1931) та школи польотів без двигуна (1939) тощо. Приємного перегляду!

29 жовтня 2020

Рубрику «Довідковий апарат» поповнено новими матеріалами


Державний архів Чернівецької області продовжує оприлюднення оцифрованих описів на офіційному веб-сайті. Рубрику «Довідковий апарат» доповнено фондами та описами дорадянського періоду, з яких 2 префектури Чернівецького повіту та 3 примарії міста Чернівці. Можна ознайомитись за посиланням


29 жовтня 2020

29 жовтня 2020 року відбулося чергове засідання колегії Державного архіву Чернівецької області.


На засіданні були розглянуті наступні питання:


 • Про підсумки роботи держархіву області, архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад за 9 місяців 2020р.
 • Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області за 9 місяців 2020 року.
 • Про стан протипожежної безпеки та виконання плану заходів з охорони праці в держархіві області.
 • Про результати контрольних перевірок в архівному секторі Путильської райдержадміністрацій, Комунальному закладі “Об’єднаний тудовий архів сіл, селища Путильського району”, архівного відділу Новодністровської міської ради .
 • Про стан підготовки ІІ Путівника держархіву області.

26 жовтня 2020

23 жовтня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 3 номенклатурні справ, 2 інструкції з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання - 2378 од.зб., описів справ з кадрових питань - 694 од.зб., 5 положень про експертну комісію та 3 положення про архівний підрозділ.

20 жовтня 2020

До уваги начальників архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів державних органів, установ, підприємств та організацій


Чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області буде проведено 22 жовтня 2020 року. Документи для подачі на розгляд ЕПК Державного архіву Чернівецької області приймаються до 20 жовтня 2020 року включно. Подані документи мають бути оформлені відповідно до усіх вимог до складання даних документів. Документи, які не оформлені відповідним чином, до розгляду прийматися не будуть.

16 жовтня 2020

ОГОЛОШЕННЯ!


Примірна номенклатура справ архівного відділу райдержадміністрації (міської ради).

12 жовтня 2020

Забезпечується виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр.


Упродовж січня – вересня 2020 року забезпечується виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр. За 9 місяців 2020 року відповідно до Програми проведено перевіряння наявності та стану документів у 69 фондах дорадянськогоперіоду загальною кількістю 39439 одиниці зберігання документів. Також позапланово проведено перевіряння наявності та стану документів у 5 фондах дорадянського та радянського періоду загальною кількістю 3177 одиниць зберігання документів.


Довідково: відповідно до Програми на 2020 – 2024 рр. Державним архівом Чернівецької області у 2020 році заплановано перевірити 74 фонди дорадянського періоду загальною кількістю 47958 справ.


За результатами перевіряння встановлено, що фізичний стан і умови зберігання документів задовільні, адже постійно ведеться контроль за дотриманням температурно-вологісного режиму в архівних сховищах.

Щодо фізичного стану документів, то 3,8 % з усіх перевірених справ потребують оправлення і нових обкладинок, 34 % справ – підшивки; 1,5 % –ремонту і часткової реставрації .

7 жовтня 2020

Інформація про роботу Державного архіву Чернівецької області зі зверненнями громадян за 9 місяців 2020 року


У держархіві Чернівецької області робота із зверненнями громадян проводиться відповідно до Закону України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 2001 року № 2657 – ХІІ, Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» від 07.02.2008 року № 109, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян у Державному архіві Чернівецької області, затвердженої наказом директора держархіву від 17.07.2019 р. № 75.


У держархіві прийом громадян проводився двічі на тиждень (у понеділок та середу) до 15 березня 2020 року. Графік особистого прийому громадян керівниками структурних підрозділів держархіву затверджується що півроку (із зазначенням П.І.Б. посадової особи, дати та часу прийому). Але, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією на території Чернівецької області, спричиненою коронавірусом COVID – 19, держархів припинив прийом громадян до особливого розпорядження. Прийом заяв від громадян відбувається дистанційно укрпоштою або на електронну адресу. Відповіді на звернення відправляються поштою, або електронною адресою.


Впродовж звітного періоду на розгляд працівників архіву надійшло 3545 звернень (в т.ч. – 344 від іноземних громадян), з них 872 звернення було подано на особистому прийомі (у січні-березні). Працівниками відділу наведено всього 4150 довідок , в тому числі 1994 архівних довідок надано на платній основі. За 9 місяців надійшло 2156 звернень соціально-правого характеру та 55 звернень про майно.


За тематикою всі 4150 запитів розподіляються наступним чином:

 • за актами цивільного стану – 1938 ;
 • про розмір заробітної плати – 472 ;
 • про трудовий стаж – 308 , з них 36 архівних довідок – щодо підтвердження трудового стажу для призначення пенсій на пільгових умовах або вислугу років;
 • про громадянський стан – 375 ;
 • тематичні (історичні довідки про населені пункти, історія установ та навчальних закладів та ін.) – 50 , з них 21 біографічний;
 • генеалогічні – 5 ;
 • інші (про освіту, навчання, репатріацію, залишене майно та вимушене переселення, вислання, реабілітацію. засудження) – 179 ;
 • негативні – 539 ;
 • надано відповіді про відсутність документів з рекомендаціями про їх місцезнаходження – 284 ;

 • Усі звернення розглянуто вчасно, переважна більшість звернень розглядаються протягом 10-15 днів.

  29 вересня 2020

  29 вересня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 12 номенклатурних справ, 11 інструкцій з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання - 1816 од.зб., описів справ з кадрових питань - 669 од.зб., 3 положення про експертну комісію та 2 положень про архівний підрозділ і 3246 од.зб. актів про вилучення для знищення документів.

  15 вересня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  15 вересня 2020 року на офіційному сайті Державного архіву Чернівецької області Web: cv.archives.gov.ua, в рубриці «Документальні виставки ONLINE» експоновано тематичну документальну виставку архівних документів та матеріалів періодичної преси присвячену 140-й річниці від дня народження Іларія Карбулицького - педагога, публіциста, письменника, громадського діяча, члена Української національної ради ЗУНР.

  14 вересня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  Державний архів Чернівецької області продовжує оцифровування описів фондів дорадянського періоду. Оцифровано 1418 аркушів (8495 од.зб.) Ф.3, оп.2, том 6-10 Буковинська крайова управа.

  1 вересня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  З 1 вересня 2020 року, на офіційному веб-сайті Державного архіву Чернівецької області в рубриці «Документальні виставки онлайн» виставлено тематичну документальну виставку:


  «130 років від дня народження Дмитра Юрійовича Загула – поета, літературознавця, публіциста, критика, педагога та громадського діяча».


  В експозиції використані архівні документи: витяги з Книги актів цивільного стану (метричної книги) с. Мілієве Вижницького району Чернівецької області про дату народження Дмитра Загула та про його батьків, табеля успішності учня державної гімназії №2 м. Чернівці Дмитра Загула. Доповнюють експозицію друковані матеріали преси науково-довідкової бібліотеки архіву, які висвітлюють сторінки з життя та діяльності поета.

  21 серпня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  З 19 серпня 2020 в приміщенні корпусу №2, за адресою пров. Текстильників, 1 та з 21 серпня 2020 на офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні виставки онлайн» Державний архів Чернівецької області пропонує Вашої увазі документально-тематичну виставку, присвячену 29 річниці Незалежності України:


  «Україна – шлях до незалежності»,


  підготовленою та доповненою матеріалами періодичної преси науково-довідкової бібліотеки архіву, які стосуються подій в регіоні 24 серпня 1991 року. В експозиції також представлені копії документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

  6 серпня 2020

  На виконання доручення Державної архівної служби України Державний архів Чернівецької області розпочинає роботу щодо формування архівної колекції подій про спалах, перебіг, боротьбу з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19. Мета проекту – документування та відображення подій, що відбуваються в нашому регіоні.


  Пропонуємо усім бажаючим, які володіють документальними, фото-, відео та іншими матеріалами, які відображають перебіг подій, пов’язаних з поширенням та перебігом пандемії, долучитися до спільного проекту та надати матеріали для поповнення архівної колекції.


  Державний архів Чернівецької області закликає відповідні державні органи та органи місцевого самоврядування, медичні заклади, науковців, громадськість, всіх небайдужих, підтримати зазначену ініціативу та сприяти у формуванні даної архівної колекції.


  Дану інформацію просимо надіслати на електронну адресу archive_cv@arch.gov.ua та в паперовому варіанті (телефон для довідок 533214).

  3 серпня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  З 03 серпня 2020 року в приміщенні Державного архіву Чернівецької області за адресою: вул. Небесної Сотні, 20А та на офіційному веб-сайті держархіву в рубриці «Документальні виставки онлайн» Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка:


  "ВОЗЗ'ЄДНАННЯ ПІВНІЧНОЇ БУКОВИНИ ТА ХОТИНСЬКОГО ПОВІТУ З ВЕЛИКОЮ УКРАЇНОЮ: СЛІДАМИ ДОКУМЕНТІВ"


  (до 80-ї річниці від утворення Чернівецької області)


  Основна мета виставки – ознайомити громадськість з документами архівних фондів, про репресії і масові депортації місцевого населення, які мали жахливі наслідки для краю.

  З метою ознайомлення громадськості з документами архівних фондів та періодичних видань науково-довідкової бібліотеки держархіву про історію утворення Чернівецької області, в експозиції використано копії документів та матеріалів науково-довідкової бібліотеки архіву: телеграма з Москви від делегації трудящих Північної Буковини про Закон щодо включення Північної Буковини до складу УРСР, Закон про включення Північної частини Буковини і Хотинського, Аккерманського та Ізмаїльського повітів Бессарабії до складу Української РСР, Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про уточнення назв міст: Тарнополь, Черновіци, Каменєц-Подольск, Владімір-Волинск, Чертков Української РСР», Постанова Чернівецького повітового виконавчого комітету "Про заміну вивісок в містах, містечках та населених пунктах повіту" на нові вивіски – державною українською мовою, та ін.

  30 липня 2020

  28 липня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 11 номенклатур справ, 15 інструкцій з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання на 5830 од.зб., описів з кадрових питань на 1255 од.зб., 6 положень про експертну комісію та 5 про архівний підрозділ та 14816 д.зб. актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.


  30 липня 2020

  Проведено чергове засідання колегії Державного архіву Чернівецької області, на якому розглянуті наступні питання:


  1. Про підсумки роботи держархіву області, архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій та міських рад за І півріччя 2020 року.
  2. Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області за І півріччя 2020 року.
  3. Про стан роботи з персоналом в Державному архіві Чернівецької області, архівних відділах (секторах) райдержадміністрацій та міських рад.
  4. Про стан організації роботи із зверненнями громадян в держархіві області.

  30 липня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  Державний архів Чернівецької області продовжує оцифровування описів фондів дорадянського періоду. Оцифровано 1957 аркушів (12262 од.зб.) Ф.3, оп.2, том 1-5 Буковинська крайова управа.

  23 липня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  Шановні відвідувачі сайту!


  Рубрику «Довідковий апарат» доповнено Списком фондів архівних відділів (секторів) районних державних адміністрацій та міських рад Чернівецької області

  23 липня 2020

  Особові фонди Державного архіву Чернівецької області поповнюються новими документами


  За сприянням заступника голова Чернівецької обласної державної адміністрації ІСОПЕНКО Ірини Юльянівни Державний архів Чернівецької області прийняв для опрацювання та формування фонду особового походження документи дипломата, історика, доктора історичних наук, Надзвичайного і Повноважного Посланника України, повіреного у справах України в Румунії та Республіці Молдова, члена Національної Спілки журналістів України, уродженця Буковини РЕНДЮКА Теофіла Георгійовича. Документи, які були передані до Державного архіву Чернівецької області, стосуються його професійної діяльності як дипломата, журналіста, історика, становлять культурну, історичну та практичну цінність для висвітлення історії та подій, які стосуються Буковини та України.

  22 липня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  Рубрику "Наші публікації" доповнено нашим виданням: Бібліографічний покажчик "Ольга Кобилянська (до 155-ї річниці від дня народження)"

  15 липня 2020

  До уваги начальників архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів державних органів, установ, підприємств та організацій


  Чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області буде проведено 28 липня 2020 року. Документи для подачі на розгляд ЕПК Державного архіву Чернівецької області приймаються до 26 липня 2020 року включно. Подані документи мають бути оформлені відповідно до усіх вимог до складання даних документів. Документи, які не оформлені відповідним чином, до розгляду прийматися не будуть.

  13 липня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  З 13 липня 2020 року на офіційному веб-сайті Державного архіву Чернівецької області в рубриці «Документальні виставки онлайн», Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка:


  «30 років Декларації про державний суверенітет України»


  В експозиції використано копії законів Української Радянської Соціалістичної Республіки та постанови Президії Верховної Ради Української РСР за 1990 рік, прийняті у відповідності з вимогами Декларації про державний суверенітет України; документи Чернівецької обласної Ради народних депутатів про роботу її виконавчого комітету в нових умовах та доповнена Декларацією про державний суверенітет України прийнятої Верховною Радою Української РСР 16 липня 1990 року українською та румунською мовами, статтею голови Чернівецької обласної Ради народних депутатів та її виконавчого комітету Івана Гнатишина «Прийти усім до нашої незалежності» та ін.»

  9 липня 2020

  Інформація про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області за I півріччя 2020 року


  За I півріччя 2020 року проведено 5 засідань експертно-перевірної комісії ДАЧО.


  Діяльність ЕПК здійснювалась за двома основними напрямками: методична робота та розгляд документів, поданих на ЕПК.


  Протягом цього часу на засіданнях ЕПК ДАЧО погоджено та схвалено:

 • 2761 од. зб. описів справ постійного зберігання, внесених до Національного архівного фонду, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, схвалено всі;
 • 15499 од. зб. описів справ постійного зберігання, внесених до Національного архівного фонду, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад, з яких 11972 од. зб. схвалено;
 • 160 од. зб. описів справ з кадрових питань юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, погоджено всі;
 • 18257 од. зб. описів справ з кадрових питань юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад, з яких 17374 од. зб. погоджено;
 • 363 од. зб. описів справ з кадрових питань юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування трудових архівів районних та міських рад, погоджено всі;
 • 10 номенклатур справ юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, з них погоджено 8;
 • 54 номенклатури справ юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад, з них погоджено 39 номенклатур;
 • 14658 позицій актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, погоджено всі;
 • 17499 позицій актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню, юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад, з яких 12432 погоджено;
 • 11 положень про архівний підрозділ та експертну комісію юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, погоджено всі;
 • 44 положення про архівний підрозділ та експертну комісію юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад,з них 37 погоджено;
 • 7 інструкцій з діловодства юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування Державного архіву Чернівецької області, з них 4 погоджено;
 • 25 інструкцій з діловодства юридичних осіб, що перебувають у зоні комплектування архівних відділів (секторів) райдержадміністрацій, міських рад, з них 12 погоджено.
 • 9 липня 2020

  Забезпечується виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр.


  Упродовж І півріччя 2020 року проводилась робота із виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр. За шість місяців 2020 року проведено перевіряння наявності та стану документів у 67 фондах дорадянського періоду загальною кількістю 32718 одиниць зберігання документів.


  Довідково: відповідно до Програми на 2020 – 2024 рр. Державним архівом Чернівецької області у 2020 році заплановано перевірити 74 фонди дорадянського періоду загальною кількістю 47958 справ.

  За результатами перевіряння встановлено, що фізичний стан і умови зберігання документів задовільні, адже постійно ведеться контроль за дотриманням температурно-вологісного режиму в архівних сховищах.


  Щодо фізичного стану документів, то 2,5 % з усіх перевірених справ потребують оправлення і нових обкладинок, 30 % справ – підшивки; 1,2 % –ремонту і частковій реставрації .

  26 червня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  З 26 червня 2020 року на офіційному веб-сайті Державного архіву Чернівецької області в рубриці «Документальні виставки онлайн», також у 2-х корпусах держархіву за адресою: вул. Небесної Сотні, 20А і пров. Текстильників, 1

  Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка:


  «24 РОКИ КОНСТИТУЦІЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ»


  Основна мета виставки – належне відзначення 24-ї річниці Конституції України у держархіві Чернівецької області, ознайомлення громадськості з документами архівних фондів та періодичних видань науково-довідкової бібліотеки держархіву про історію створення Основного закону України на теренах українських земель.

  25 червня 2020

  На період карантину змінено режим роботи Державного архіву Чернівецької області


  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 №500, розпорядження ОДА від 22.06.2020 №578. Державний архів працюватиме за таким графіком:


 • понеділок-четвер: з 8:00 до 17:00;
 • п'ятниця: з 8:00 до 15:45;
 • обідня перерва: з 12:00 до 12:45.
 • 25 червня 2020

  Внесено зміни до Інструкції про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства


  Набрав чинності спільний наказ Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України від 12.06.2020 №1964/5/236 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства». Зокрема, визначено порядок організації прийому та розгляду документів соціально-правового характеру, які потребують засвідчення в Державній архівній службі України, перелік необхідних документів та строки розгляду тощо. Із змінами до Інструкції можна ознайомитись за посиланням

  25 червня 2020

  24 червня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 17 номенклатурних справ, 12 інструкцій з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання - 7340 од.зб., описів справ з кадрових питань - 665 од.зб., 9 положення про експертну комісію та 7 положень про архівний підрозділ.

  23 червня 2020

  День державної служби
  Щорічно 23 червня відзначається День державної служби Організації Об’єднаних Націй проголошений на 57-й сесії Генеральної Асамблеї ООН згідно з резолюцією від 20 грудня 2002 року на відзнаку внеску державної служби в процес розвитку. ООН закликала держави-члени організувати в цей день спеціальні заходи для висвітлення значення державної служби в житті суспільства, внеску в процес його розвитку, проводити нагородження державних службовців, а також орієнтувати життєві інтереси молоді у напрямку ухвалення рішень щодо кар’єри державного службовця.


  Цього ж дня відзначається День Державної служби в Україні , започаткований відповідно до Указу Президента України від 4 квітня 2003 року № 291.


  Для ознайомлення громадськості з історією державної служби на території Чернівецької області періодів її входження до складу Австрії (з 1867 року – Австро-Угорщини) – 1775-1918 рр., Королівської Румунії – 1918-1940 рр., періоду окупації – 1941-1944 рр., СРСР – 1944-1991 рр., незалежної України – з 1991 р. по цій час, на веб-сайті Державного архіву Чернівецької області в рубриці «Документальні виставки онлайн» є постійнодіюча тематична документальна виставка «100-річчя запровадження Державної служби в Україні». В експозиції використано архівні документи та друковані матеріали науково-довідкової бібліотеки архіву.

  23 червня 2020

  Рубрику «Довідковий апарат» поповнено новими матеріалами


  Державний архів Чернівецької області продовжує оприлюднення оцифрованих описів на офіційному веб-сайті. Рубрику «Довідковий апарат» доповнено фондами та описами дорадянського періоду, з яких 8 претур та 77 примарій Північної Буковини, Хотинського, Новоселицького, Кіцманського і Сторожинецького повіту та Буковинської крайової та окружної управи і Виконавчого Комітету Буковиньского сейму. Можна ознайомитись за посиланням


  22 червня

  ІІ Світова війна – це наймаштабніша і найкривавівшавійна в історії людства. Вона тривала від 1 вересня 1939 року до 2 вересня 1945 року.


  22 червня 1941 року, о 4 годині фашистські військ, перейшли в деяких місцях державний кордон СРСР в межах Чернівецької області. Ведучи одночасно вогонь з кулеметів, мінометів і гармат, почали просуватися вглиб оборони. В той же час німецька авіація в кількості до 100 літаків здійснила наліт на чернівецький аеродром та інші об'єкти. Скинуті фугасні бомби спричинили пожежу. Авіацією противника були пошкоджені аеродроми у Чернівцях, залізничні станції Ларга, Лужани, Садгора, Банилів Руський.

  Безпосередньо перед Північною Буковиною скупчилося більше 10 дивізій, з них 4 піхотні, 4 кавалерійські дивізії румунів, дві піхотні дивізії і 1 танковий полк німців.


  У перші дні нападу територію Чернівецької області обороняв 17-й стрілецький корпус 12-ї армії під командуванням генерал-майора І.В. Галаніна. До корпусу входили 4 стрілецькі дивізії, з яких 3 – гірськострілецькі. Там само розміщувалась 39-а танкова дивізія. З повітря територію прикривав 149-й винищувальний авіаційний полк, який розташовувався на аеродромах м. Чернівці і в с. Лужани, а також 17-а окрема ескадрилья, що базувалася в Садгорі. Авіаційним полком командував підполковник М.Н. Волков.

  Спроби ворога блискавично зломити опір радянських прикордонних частин та заглибитися на нашу територію зазнали невдачі. Фронт на Чернівецькому напрямку фашистами не був прорваний. Частини Червоної Армії відступили з наказу командування, щоб уникнути оточення.


  Державний архів Чернівецької області працює над збірником документів:

  «Події Другої світової війни в документах Державного архіву Чернівецької області (1939 - 1945)».

  До збірника включені архівні документи, матеріали науково-довідкової бібліотеки та фотодокументи, які зберігаються у держархіві.

  Пропонуємо Вашій увазі ІІ розділ збірника документів «Перші дні війни на території Чернівецької області», який висвітлює перебіг подій перших днів війни на території області.


  Це - Директива Ради народних комісарів (Раднарком Союзу Радянських Соціалістичних республік (СРСР) та Центрального Комітету Всесоюзної Комуністичної Партії /більшовиків/ (ЦК ВКП/б/) про напад фашистської Німеччини на Радянський Союз, оперативні зведення про події, прояви та роботу органів та частин УНКВС по Чернівецькій області під час бойових дій за 22-29 червня 1941 року; інформаційні бюлетені Чернівецького обласного інспекторату поліції щодо військових подій на кордоні; доповідна записка т. Хрущову М.С. про роботу Чернівецького обкому КП(б)У в перший період військового часу на 25/VI-41 р. та ін.

  22 червня

  До уваги начальників архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів державних органів, установ, підприємств та організацій


  Чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області буде проведено 24 червня 2020 року. Документи для подачі на розгляд ЕПК Державного архіву Чернівецької області приймаються до 22 червня 2020 року включно. Подані документи мають бути оформлені відповідно до усіх вимог до складання даних документів. Документи, які не оформлені відповідним чином, до розгляду прийматися не будуть.

  19 червня

  До уваги підприємств, установ, організацій


  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020р. №119 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2018р. №55» внесено зміни до Інструкції з діловодства. Просимо звернути увагу на дані зміни та подати на розгляд експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області оновлені Інструкції з діловодства з врахуванням змін.

  19 червня

  18 червня 2020 року Державний архів Чернівецької області брав участь у міжрегіональному онлайн симпозіумі до Дня державної служби України “Інституційні аспекти реформування державної служби на сучасному етапі”.

  12 червня

  ОГОЛОШЕННЯ


  У зв’язку з епідеміологічною ситуацією на території Чернівецької області, спричиненою коронавірусом COVID-19 та продовженням карантинних обмежень, Державний архів Чернівецької області, з метою ознайомлення громадськості з документами архівних фондів та періодичних видань науково-довідкової бібліотеки держархіву, представляє Вашої уваги наступні тематичні документальні виставки за документами архіву на веб-сайті держархіву в рубриці «Документальні виставки онлайн»:


 • «Світлосяйна зоря румунської поезії», присвячена 170-річчю від дня народження видатного румунського поета Михая Емінеску;
 • «Вшануємо подвиг українського народу у Другій світовій війні над нацизмом», з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні;
 • Тематична документальна виставка присвячена 80-ій річниці від початку масових репресій на Буковині (1940-1941).
 • 11 червня

  Українці можуть безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом


  Міністерство цифрової трансформації на виконання програми діяльності КМУ, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема цілі «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням


  Міністерство цифрової трансформації запустило новий онлайн-курс «Кіберняні» на платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта».

  Курс навчання доступний за посиланням


  З цього курсу ви дізнаєтеся, як мінімізувати ризики втрати вашої приватної, чутливої інформації. Як попередити кібератаку або кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку якщо вони все ж таки сталися.

  5 червня

  Державний архів Чернівецької області навіть в умовах проведення обмежувальних карантинних заходів не припиняє роботу, пов’язану з розвитком архівної справи. Так, за цей період було прийнято на державне зберігання 672 справи.


  Установам, в яких в поточному році були заплановані контрольні перевірки стану ведення діловодства та архівного зберігання документів, згідно затвердженого річного плану, було запропоновано провести дані перевірки дистанційно та надати відповідну інформацію.

  5 червня

  Інформація про роботу Державного архіву Чернівецької області зі зверненнями громадян за березень-травень 2020 року


  У Державному архіві Чернівецької області за березень-травень 2020 року ( під час карантину ) надійшло 488 запитів від громадян та установ і організацій через електронну пошту або відділ зв’язку. За результатами розгляду звернень держархівом наведено 648 архівних довідок, з них 255 довідок наведено архівом на платній основі, 15 тематичних (історичні довідки про населені пункти, історія установ та навчальних закладів та ін.), з них 3 - біографічні та 350 – соціально-правового характеру, які за тематикою поділяються наступним чином:


 • за актами цивільного стану – 251 , в т.ч. – 3 генеалогії;
 • про розмір заробітної плати – 56 ;
 • про трудовий стаж – 44, з них 1 довідка щодо підтвердження трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугою років;
 • про громадянський стан – 95 ;
 • майнові - 4 ;
 • інші (про освіту, навчання, репатріацію, залишене майно та вимушене переселення, вислання, реабілітацію, засудження) – 18 ;
 • негативні – 137 ;
 • надано відповіді про відсутність документів з рекомендаціями про їх місцезнаходження – 43 .
 • 4 червня

  22 травня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 8 номенклатур справ, 7 інструкцій з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання на 3155 од.зб., описів з кадрових питань на 850 од.зб., 5 положень про експертну комісію та про архівний підрозділ та 6 актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.


  3 червня

  Держархів на інтерактивній мапі Міжнародної ради архівів


  Відсьогодні Державний архів Чернівецької області представлений на інтерактивній мапі МРА, яка уможливлює поширення понад 100 архівів в усьому світі на перехід на їхні веб-сторінки. URL-адреса мапи https://livemap.getwemap.com/iframe.php?emmid=13080&token=BZOTEQEWD9KLMCBIQXS9FXM97#/pinpoints


  2 червня 2020

  З 8 до 14 червня 2020 р. відбудеться Міжнародний тиждень архівів


  З 8 до 14 червня 2020 р. відбудеться Міжнародний тиждень архівів «Розширення можливості поінформованості суспільства» з метою показу зростання ролі та важливості архівів у ХХІ ст.


  Державний архів Чернівецької області проводить постійну роботу з розширення доступу до архівної інформації, популяризації документів, що зберігаються в установі та висвітлюють різні аспекти духовного, культурного, суспільного та політичного життя. З цією метою продовжується оцифровування та оприлюднення описів на офіційному веб-сайті, триває робота з виявлення і пошуку документів для підготовки запланованих на 2020 р. заходів, зокрема, інформаційних листів та документальних виставок; ведеться активна робота над укладанням другого тому «Путівника Державного архіву Чернівецької області» і збірника документів «Події Другої світової війни в документах Державного архіву Чернівецької області (1939 – 1945)».

  1 червня 2020

  80-а річниця від початку масових репресій на Буковині (1940 - 1941)


  01 червня 2020 року в приміщеннях Державного архіву Чернівецької області за адресою: вул. Небесної Сотні, 20А та пров. Текстильників,1 Вашій увазі пропонується тематична документальна виставка присвячена 80-ій річниці від початку масових репресій на Буковині (1940 - 1941)


  Основна мета виставки – ознайомити громадськість з документами архівних фондів, про репресії і масові депортації місцевого населення, які мали жахливі наслідки для краю.

  27 травня 2020

  Рубрику «Довідковий апарат» поповнено новими матеріалами


  Державний архів Чернівецької області продовжує оприлюднення оцифрованих описів на офіційному веб-сайті. Рубрику «Довідковий апарат доповнено 63 фондами (161 описами) дорадянського періоду, претури та примарії Північної Буковини, Хотинського і Сторожинецького повіту та Буковинської окружної управи і Виконавчого Комітету Буковиньского сейму . Можна ознайомитись за посиланнями: описи 8 сторінка, описи 9 сторінка, описи 10 сторінка.


  27 травня 2020

  Про підвищення кваліфікації державних службовців


  Під час дії карантинних обмежень державні службовці категорії «Б» та «В» Державного архіву Чернівецької області підвищують кваліфікацію за дистанційною формою навчання в режимі онлайн за наступними темами, зокрема:


 • «Організація діловодства та робота з архівними документами»;
 • «Лідерство на публічній службі: сутність та сучасні моделі»;
 • «Прийняття ефективних рішень в органах публічної влади»;
 • «Стресменеджмент та подолання стресових ситуацій в процесі управлінської діяльності»;
 • «Етика посадовця та формування позитивного іміджу влади»;
 • «Організація діяльності та самоменеджмент службовця»;
 • «Розвиток системи публічного управління»;
 • «Комунікативна взаємодія органів влади з інститутами громадянського суспільства».
 • 22 травня 2020

  Продовжується робота з виявлення і пошуку документів


  У період дії карантинних обмежень працівники архіву займаються пошуком, виявленням документів для підготовки запланованих на 2020 р. заходів. Так, за результатами проведеної роботи підготовлено інформаційні матеріали щодо історії с. Рукшин Хотинського району, про відсотковий склад населення за національною приналежністю кожного села комуни Рукшин, списки бджолярів, перелік ремісників (за видом ремесла), списки військовозобов’язаних 1916 – 1944 рр. та допризовників.


  Крім того, у цей період було виявлено документи, як доповнюють заплановані на 2020 рік виставки, приурочені до Дня Незалежності України, Дня Конституції України, до 80-ї річниці створення Чернівецької області у складі України тощо.

  22 травня 2020

  Про методичну допомогу


  Під час проведення заходів, пов’язаних із оголошеним в Україні карантином, відділ формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Чернівецької області продовжує працювати в звичному режимі.


  Відділ надає методичну та практичну допомогу структурним підрозділам облдержадміністрації та іншим юридичним особам області, які знаходяться в стані ліквідації чи реорганізації, відповідно до чинного законодавства.


  Крім того надається методична допомога у складанні документів.


  За період карантинних заходів працівниками відділу надано методичну допомогу юридичним особам у розробці 15 номенклатур справ, 5 інструкцій з діловодства, у підготовці описів справ постійного зберігання на 1997 одиниць зберігання, описів справ з кадрових питань (особового складу) на 467 одиниць зберігання, положень про ЕК та архівний підрозділ – 3, 5 історичних довідок та доповнень до них.


  21 травня 2020

  День вишиванки 2020


  Державний архів Чернівецької області долучився до святкування Всесвітнього дня вишиванки. Цьогоріч свято відбувається під гаслом «Одягни вишиванку, де б ти не був». Працівники архіву приєдналися до флешмобу, одягнувши вишиванку і виклавши фото у соцмережах  21 травня 2020

  Рубрику «Довідковий апарат» поповнено новими матеріалами


  Державний архів Чернівецької області продовжує оприлюднення оцифрованих описів на офіційному веб-сайті. Рубрику «Довідковий апарат доповнено 25 фондами (52 описами) дорадянського періоду, претури та примарії Північної Буковини та Хотинського повіту. Можна ознайомитись за посиланням.


  20 травня 2020

  Забезпечується виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр.


  Упродовж січня-квітня 2020 року проводилась робота із виконання заходів Програми здійснення контролю за станом і рухом документів НАФ на 2020 - 2024 рр. З початку 2020 року проведено перевіряння наявності та стану документів у 44 фондах дорадянського періоду загальною кількістю 18048 одиниць зберігання документів, у тому числі позапланово у 4 фондах загальною кількістю 685 одиниць зберігання документів.


  Довідково: Державним архівом Чернівецької області у 2020 році заплановано перевірити 74 фонди дорадянського періоду загальною кількістю 47958 справ.


  За результатами перевіряння наявності документів встановлено, що фізичний стан і умови зберігання документів задовільні, 2% з усіх перевірених справ потребують оправлення і нових обкладинок, 28% справ – підшивки; 0,9% – ремонту і часткової реставрації.


  20 травня 2020

  До уваги архівних установ


  З метою приведення нормативно-правової бази у відповідність до чинного законодавства України наказом Державної архівної служби України від 19.02.2020 № 22 визнано таким, що втратив чинність, наказ від 15.08.2012 № 145 «Про посилення протипожежного захисту в архівних установах».


  При цьому, Укрдержархів наголошує на необхідності дотримання вимог «Правил пожежної безпеки для архівних установ України», затверджених наказом Міністерства юстиції України від 27 листопада 2017 року № 3790/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 листопада 2017 року за № 1446/31314, які встановлюють вимоги пожежної безпеки для архівних установ України та спрямовані на забезпечення організаційних, технічних та інших заходів запобігання пожежам, зниження можливого матеріального збитку та зменшення негативних наслідків у разі їх виникнення, забезпечення безпеки людей, захисту майна та документів Національного архівного фонду та є обов’язковими для виконання архівними установами, які здійснюють зберігання документів.


  19 травня 2020

  До уваги архівних установ


  Наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2020 №1038/5 «Про внесення змін до Порядку приймання - передавання документів Національного архівного фонду та інших архівних документів від однієї архівної установи до іншої» затверджено зміни до вищезазначеного Порядку.

  18 травня 2020

  Наказ Укрдержархіву від 29.04.2020 № 45 затвердження та впровадження Типових норм


  Наказом Укрдержархіву від 29.04.2020 №45 затверджено та впроваджено Типові норми часу і виробітку на основні види робіт, що виконуються в архівних установах

  18 травня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  У зв’язку з епідеміологічною ситуацією на території Чернівецької області, спричиненою коронавірусом COVID-19, Державний архів Чернівецької області, продовжено до особливого розпорядження і також призупиняє:


 • прийом громадян в Державному архіві Чернівецької області;
 • роботу читальних залів в обох корпусах Державного архіву Чернівецької області.

 • Прийом заяв від громадян відбуватиметься дистанційно на електронну адресу archive_cv@arch.gov.ua.


  Відповіді на звернення направлятимуться поштою.  Реквізити для оплати позитивних довідок:


  Платник __________________

  Одержувач: Державний архів

  Чернівецької області

  Код: 03494540; р/р UA 798201720313281001201014843;

  Банк одержувач: Держказначейська служба

  України в м. Київ

  МФО 820172 За платні послуги архівів.

  ____ грн. ___ коп. Без ПДВ.


  Телефон для довідок: (0372) 53-11-70

  18 травня 2020

  Про відкриття тематичної документальної виставки « Вшануємо подвиг українського народу у Другій світовій війні над нацизмом», присвяченої 75-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі

  (м. Чернівці, вул. Небесної Сотні, 20-А Пров. Текстильників, 1)


  07 травня 2020 р., 10.00, у Державному архіві Чернівецької області підготовлено тематичну документальну виставку « Вшануємо подвиг українського народу у Другій світовій війні над нацизмом ».


  Основна мета виставки – ознайомити громадськість з документами архівних фондів та періодичних видань науково-довідкової бібліотеки держархіву про події Другої світової війни та героїчний шлях до Перемоги наших співвітчизників.


  В експозиції використано: Указ Президії Верховної Ради СРСР про оголошення 9 Травня святом Перемоги, накази Верховного Головнокомандуючого по військах Червоної Армії і Військово-Морському Флоту (1944-1945), довідка про звільнення міст Чернівецької області, карта бойових дій на Буковині у 1941 році, протокол засідання обласної комісії сприяння обліку злочинів, завданих загарбниками на території Чернівецької області, листи з концентраційних таборів родичам та знайомим, які проживали на території Буковини, фотодокументи держархіву області та ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного про учасників та події Другої світової війни.


  Доповнюють експозицію друковані матеріали преси науково-довідкової бібліотеки архіву, які висвітлюють спогади учасників бойових дій на фронтах війни та партизанського руху.  Начальник відділу використання інформації документів держархіву Чернівецької області Гуцу М.М., контактний тел.: (0372) 544 999

  18 травня 2020

  Унікальні документи доступні онлайн


  На офіційному вебпорталі Державної архівної служби України у рубриці «Унікальні документи Національного архівного фонду» можна переглянути колекцію цифрових копій унікальних документів Національного архівного фонду. Можна переглянути за посиланням


  До унікальних документів Національного архівного фонду віднесено 435 архівних документів, які за рішенням Центральної експертно-перевірної комісії Укрдержархіву становлять виняткову культурну цінність, мають вагоме значення для формування національної самосвідомості українського народу та всесвітньої культурної спадщини.


  Найбільша кількість оригіналів унікальних документів (320) зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м. Львів), решта – в інших центральних державних архівах та державних архівах областей, у тому числі 3 – в Державному архіві Чернівецької області, а саме:


  Витяг з протоколу засідання румунського парламенту про прийняття закону про включення Буковини до складу Румунії. Проект закону від 29 грудня 1919 року.


  Статистичні відомості про чисельність та соціальний стан населення м. Чернівці з передмістями та населеними пунктами Буковини у 1793 р. від 27 вересня 1793р.


  Грамота австрійського імператора Франца Йосифа І про відкриття Чернівецького університету від 30 вересня 1875 року.


  18 травня 2020

  Інформація про роботу читальних залів держархіву за І квартал 2020 року


  У читальних залах Державного архіву Чернівецької області упродовж І кварталу 2020 року оформлено 38 користувачів, яким надано 365 консультацій.


  Користувачам читальних залів держархіву видано 2143 од. зб. документів на паперовій основі, 579 од. зб. довідкового апарату (описи архівних фондів).


  Тематика досліджень, яка проводилася користувачами у читальному залі архіву була наступною:

 • генеалогічні дослідження по с.Іванківці Кіцманського району та м. Кіцмань, с. Малинці Хотинського р-ну, с. Тисовець та ін.;
 • дослідження молдовських вірмен та їх зв’язки з вірменами Галичини;
 • масові розстріли єврейського населення на території краю, 1941- 1944 рр.;
 • про життя та діяльність митрополитів Буковини;
 • поява та діяльність єврейських неурядових організацій в Чернівцях на початку 90-х років;
 • написання монографії «Репресії проти інакомислячих»;
 • поштові листівки Чернівців у повоєнний час і до сьогодення;
 • створення документального фільму про Чернівці та чернівчан в період з 1940 року і до сьогодення.
 • 19 березня 2020

  До уваги начальників архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів державних органів, установ, підприємств та організацій!


  У зв'язку з уведенням карантину, засідання експертно-перевірної комісії відмінено. Про призначення чергового засідання ЕПК буде повідомлено додатково.

  16 березня 2020

  ОГОЛОШЕННЯ!


  У зв’язку з епідеміологічною ситуацією на території Чернівецької області, спричиненою коронавірусом COVID-19, Державний архів Чернівецької області призупиняє з 16 березня до 03 квітня 2020 року:


 • прийом громадян в Державному архіві Чернівецької області;
 • роботу читальних залів в обох корпусах Державного архіву Чернівецької області.

 • Прийом заяв від громадян відбуватиметься дистанційно на електронну адресу archive_cv@arch.gov.ua.


  Відповіді на звернення направлятимуться поштою.  Реквізити для оплати позитивних довідок:


  Платник __________________

  Одержувач: Державний архів

  Чернівецької області

  Код: 03494540; р/р UA 798201720313281001201014843;

  Банк одержувач: Держказначейська служба

  України в м. Київ

  МФО 820172 За платні послуги архівів.

  ____ грн. ___ коп. Без ПДВ.


  Телефон для довідок: (0372) 53-11-70

  12 березня 2020

  Проведено розширене засідання колегії Державного архіву Чернівецької області, на якому розглянуто підсумки роботи архівних установах Чернівецької області за 2019 рік та визначено пріоритетні завдання на 2020 рік.


  12 березня 2020 року в Державному архіві Чернівецької області для начальників архівних відділів/ секторів райдержадміністрацій, архівних відділів Новодністровської та Чернівецької міських рад головним спеціалістом відділу зберігання, обліку документів та довідкового апарату Неміш Н.В. було проведено семінар на тему «Про організацію роботи із виконання Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та порядок оформлення її результатів». На семінарі:

 • було окреслено основні завдання і заходи щодо Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2020 – 2024 рр. у Чернівецькій області;
 • обговорено основні етапи проведення перевіряння наявності та стану документів НАФ та його строки;
 • практично розглянуто оформлення результатів перевіряння наявності документів НАФ та складання відповідної документації.

 • 6 березня 2020

  До уваги начальників архівних відділів/секторів райдержадміністрацій, Чернівецької та Новодністровської міських рад!


  12.03.2020 року відбудеться семінар для начальників архівних відділів/секторів райдержадміністрацій, Чернівецької та Новодністровської міських рад на тему «Про організацію роботи із виконання Програми щодо здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та порядок оформлення її результатів».

  6 березня 2020

  До уваги начальників архівних відділів/секторів райдержадміністрацій, Чернівецької та Новодністровської міських рад, керівників трудових архівів Чернівецької області!


  12 березня 2020 року в 10.00 відбудеться підсумкове розширене засідання колегії Державного архіву Чернівецької області за участю керівників архівних відділів/секторів райдержадміністрацій, Чернівецької та Новодністровської міських рад. На колегії будуть розглянуті наступні питання:


  1. Про роботу архівних установ області, виконання плану розвитку архівної справи в архівних установах Чернівецької області у 2019 році та пріоритетні завдання на 2020 рік.


  2. Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області у 2019 році.


  3. Про співпрацю із засобами масової інформації в держархіві області у 2019 році.


  4. Про виконання плану заходів Програми здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ у держархіві Чернівецької області у 2019 році.


  5. Про стан виконання рішень колегії держархіву Чернівецької області у 2019 році.


  6. Про стан протипожежної безпеки та виконання плану заходів з охорони праці в держархіві області.


  20 лютого 2020

  До уваги начальників архівних відділів та секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів державних органів, установ, підприємств та організацій


  Чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області буде проведено 27 лютого 2020 року. Документи для подачі на розгляд ЕПК Державного архіву Чернівецької області приймаються до 24 лютого 2020 року включно. Подані документи мають бути оформлені відповідно до усіх вимог до складання даних документів. Документи, які не оформлені відповідним чином, до розгляду прийматися не будуть.

  18 лютого 2020

  Для працівників Державного архіву Чернівецької області проведено лекцію з цивільного захисту та протипожежної безпеки і практичне заняття


  14 лютого 2020 року в приміщенні Державного архіву Чернівецької області за адресою вул. Небесної Сотні, 20А начальник сектору зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Управління ДСНС України у Чернівецькій області Сергій Бабчук та голова Чернівецької обласної організації добровільного пожежного товариства України Олександр Чебан провели лекцію та практичне заняття для працівників держархіву щодо дотримання правил пожежної безпеки та порядку дій на випадок виникнення пожежі. Під час лекції працівникам архіву довели статистику виникнення пожеж в області та окреслили основні причини їх виникнення. Зокрема, увагу присутніх акцентовано на тому, що значний відсоток загорань виникає через неправильне використання опалювальних приладів, їхню несправність, перевантаження електромереж тощо. Присутнім нагадали правила пожежної безпеки, як діяти у випадку загорання та довели вимоги щодо утримання шляхів евакуації. Рятувальники розповіли про види вогнегасників, пояснили принципи дії та показали, як з їх допомогою ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення. Згодом було проведено практичне навчання, в якому були використані первинні засоби пожежогасіння, аби кожен присутній зміг застосувати теоретичні навички в дії.


  18 лютого 2020

  Затверджено Програму створення страхового фонду документації Чернівецької області на 2020 – 2022 роки


  Рішенням XXXVI сесії обласної ради VII скликання від 04 лютого 2020 року № 3-36/20 затверджено Програму створення страхового фонду документації Чернівецької області на 2020-2022 роки.


  Програму розроблено Державним архівом Чернівецької області відповідно до Закону України «Про страховий фонд документації України», постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року №320 «Про затвердження Положення про порядок формування, ведення та використання обласного (регіонального) страхового фонду документації» (зі змінами) та з урахуванням методичних рекомендацій зі створення регіонального страхового фонду документації та відповідно до Порядку формування, фінансування і моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм, затвердженого рішенням VI сесії Чернівецької обласної ради V скликання від 03.08.2006 № 80-6/06 і погоджено Державною архівною службою України.


  Метою Програми є реалізація державної політики у сфері формування, ведення та використання страхового фонду документації.


  Основним завданням Програми є забезпечення місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, постачальників документації документами страхового фонду документації для проведення будівельних (відбудовчих), аварійно-рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт під час ліквідації надзвичайних ситуацій та в особливий період, для збереження культурної спадщини, на випадок втрати або псування оригіналу документа.


  Реалізація програми дозволить, у разі необхідності, своєчасно забезпечити органи влади та служби з ліквідації наслідків аварій та катастроф документами обласного СФД, необхідними для проведення відбудовчих робіт на об'єктах, розташованих на території області.


  Буде створено страховий фонд документації на 45 об’єктів, з них: 19 об’єктів будівництва (будівлі установ) установ соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я, культури та житлово-комунального господарства, і 26 об’єктів культурної спадщини.

  18 лютого 2020

  Директор Державного архіву Чернівецької області Ігор Сідляр прийняв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України


  14 лютого 2020 року Директор Державного архіву Чернівецької області Ігор Сідляр прийняв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України.


  Захід відбувся в актовій залі Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41).


  У засіданні колегії взяли участь керівники структурних підрозділів Укрдержархіву, керівники центральних державних архівних установ, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, НДІ мікрографії, державних архівів областей, м. Києва, спеціальних установ страхового фонду документації, галузевих державних архівів.


  На розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України підбито підсумки діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ та спеціальних установ СФД у 2019 році та визначено основні завдання на 2020 рік.


  З доповіддю «Про підсумки діяльності Державної архівної служби України, державних архівних установ і спеціальних установ СФД у 2019 році та їх завдання на 2020 рік» виступив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.


  Під час обговорення доповіді актуалізовано проблеми за відповідними напрямками, зокрема у виступах директора департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів Національного архівного фонду та науково-методологічного забезпечення Державної архівної служби України Ірини Дубок, директора департаменту страхового фонду документації Андрія Меленця, начальника управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Державної архівної служби України Юлії Прилепішевої, директора Державного архіву Тернопільської області Федора Полянського.


  З доповіддю щодо актуальних питань реформування системи державних архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи виступив перший заступник Голови Державної архівної служби України Іван Кісіль. Співдоповідачем виступила директор Державного архіву Миколаївської області Лариса Левченко.


  Обговорено також на колегії питання цифровізації усіх процесів архівної справи і діловодства, що посіло головне місце серед пріоритетів Укрдержархіву. З доповіддю «Про цифровий фонд користування» виступив Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.


  Директори державних архівів Миколаївської області Лариса Левченко та Рівненської області Олег Дзецько поділилися досвідом участі у проєктах, що допомагають залучати кошти і новітні розробки в оцифрування архівних колекцій.


  Розширене засідання колегії завершилося презентаціями програмного комплексу з інформатизації архівної справи – електронного ресурсу онлайн доступу до фондів архіву “Archium/Архіум” і нового вебсайту Державної архівної служби України.


  14 лютого 2020

  До уваги архівних відділів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, архівних підрозділів установ, підприємств та організацій.


  Наказами Державної архівної служби України від 13.02.2020 №13 та від 13.02.2020 №14 затверджено та впроваджено Методичні рекомендацій з проведення експертизи цінності та відбору на архівне зберігання документів, пов'язаних із соціальним захистом громадян та методичні рекомендації "Забезпечення збереженості електронних документів Національного архівного фонду".

  28 січня 2020

  28 січня 2020 року було проведено чергове засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Чернівецької області. На засіданні було розглянуто: 22 номенклатурні справи, 8 інструкцій з діловодства, описів справ постійного терміну зберігання - 1468 од.зб., описів з кадрових питань - 197 од.зб., 4 положення про експертну комісію, 7 положень про архівний підрозділ та 2857 од.зб. актів про вилучення для знищення документів, що не підлягають зберіганню юридичних осіб-джерел формування НАФ.

  13 січня 2020

  З метою належного відзначення 170-ї річниці від народження видатного румунського поета Михая Емінеску у держархіві Чернівецької області 13 січня 2020 року виставлено тематичну документальну виставку:


  «Емінеску — геній румунської поезії».


  Основна мета виставки – ознайомити громадськість з документами архівних фондів та періодичних видань науково-довідкової бібліотеки держархіву про життєвий і творчий шлях видатного румунського поета, подати маловідому інформацію біографічного характеру про Михая Еміновича (Емінеску) та членів його родини.

  В експозиції використано документів архівних фондів Початкової базової школи при чоловічому педагогічному училищі м. Чернівці за 1859 рік та Державного ліцею «Арон Пумнул» за 1860 – 1862 рр., які містять інформацію про навчання майбутнього поета у вище зазначених навчальних закладах.

  Доповнюють експозицію друковані матеріали науково-довідкової бібліотеки архіву за 1868 – 1943 рр., які містять популярні опубліковані вірші Михая Емінеску, а також поезії, присвячені поету. Журнал «Junimea literară» (Жунімя літераре) та календар «Glasul Bucovinei» (Гласул Буковіней) містять статті біографів М. Емінеску про нього та його творчість.

  Окремої уваги заслуговує представлена в експозиції копія генеалогічного дерева родини Емінович, укладеного д-ром В. Герасимом у 1922 році.

  Фотодокументи виставки – це фоторепродукції портретних фотографій М. Емінеску, виконаних впродовж різних етапів життя поета та зображення першого вчителя Емінеску в м. Чернівці – І. Литвинюка.

  В експозиції також використано унікальне листування з приватної колекції родини Михайла та Лідії Гуцкал. (Corespondenţă inedită: Mihai Eminescu – Veronica Micle) між поетом та Веронікою Мікле: «Dulcea mea doamnă/Eminul meu iubit».