Головна сторінка | Архів новин | Корисні посилання | Контакти | Карта сайту


Міжнародна діяльність

28 жовтня 2016

Заступник начальника відділу зберігання, обліку документів та довідкового апарату держархіву Гуцу М. М. виступила з доповіддю «Іон Сбієра в документах Державного архіву Чернівецької області» на міжнародній конференції «І.Г. Сбієра – науковець, видатний діяч румунської культури (01 листопада 1836 – 22 жовтня 1916)», організованій спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Румунським культурним центром «Е. Хурмузакі», Товариством румунської культури імені «Міхая Емінеску» та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівці, Академії наук Румунії, Академії наук Молдови.11 жовтня 2016

Начальник відділу Масіян Н.Б. виступила з доповіддю «Документи про Голокост на Буковині у фондах Державного архіву Чернівецької області» на круглому столі «Ніколи більше... Чернівецьке гетто: історія і пам'ять», організованому спільно з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Чернівецьким музеєм історії та культури євреїв Буковини, Єврейською громадою Чернівецької області та Меморіальним музеєм Голокосту у м. Вашингтоні та присвяченому 75-им роковинам трагічних подій 11 жовтня 1941 р. в Чернівцях.15 січня 2015

Державний архів Чернівецької області взяв участь в організації та відкритті тематичної документальної виставки «Світлосяйна зоря румунської поезії», присвяченої 165-річчю від народження Міхая Емінеску.

Захід проведений спільно з Чернівецьким обласним краєзнавчим музеєм та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівцях.

Одноденне експонування документів держархіву про Міхая Емінеску відбулося в приміщенні Чернівецького обласного краєзнавчого музею.21 жовтня 2014

Державний архів Чернівецької області взяв участь у відкритті виставки «Його пісня крокувала світом», яке відбулось у приміщенні галереї «Sweet арт». Виставка присвячена всесвітньо відомому тенору довоєнної доби Йозефу Шмідту.14 січня 2014

В приміщенні Товариства румунської культури ім. М. Емінеску, за адресою: м. Чернівці, Центральна площа, 9, проводився культурний захід, присвячений Дню народженню Міхая Емінеску та Дню румунської культури, який організовано Спілкою румунських письменників м. Чернівці спільно з Товариством румунської культури ім. М. Емінеску, м. Чернівці, Літературно-меморіальним музеєм Міхая Емінеску, Чернівецькою обласною універсальною бібліотекою ім. Михайла Івасюка та за підтримки Генерального консульства Румунії в м. Чернівці. До слова було запрошено начальника відділу забезпечення збереженості документів держархіву Олара Д.Г. Тема виступу: «Віртуальна прогулянка по Чернівцям Міхая Емінеску».

16 – 20 жовтня 2013

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції «Література-культура-громадянське суспільство:
Габсбурзький вплив на освіту Буковини та сусідніх регіонів між 1848 та 1940 рр.», організованої Інститутом німецької культури та історії Південно-Східної Європи (IKGS) при Мюнхенському університеті Людвіга Максиміліана та Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича.
З доповіддю: «Презентація фондів Державного архіву Чернівецької області про освіту та освітні установи Буковини» виступила начальник відділу використання інформації документів Масіян Н.Б.

31 серпня 2013

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у роботі міжнародної конференції «Румунська мова - сьогодні», організованої Товариством румунської культури ім. М. Емінеску, м. Чернівці (Україна) та Департаментом культури Префектури Сучавського повіту, м. Сучава (Румунія).
З доповіддю на тему «Архівний фонд «Товариства румунської мови і літератури на Буковині» (1862 – 1940, 1941 – 1944)» виступив начальник відділу забезпечення збереженості документів держархіву Олар Д.Г.

5-6 липня 2012

Держарний архів Чернівецької області взяв участь у презентації міжнародного проекту «Фольклористична монографія українців Сучавського повіту та румунів Чернівецької області», яка проходила в м.Сучава (Румунія) в рамках програми прикордонного співробітництва (транскордонної співпраці) Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013.

10-11 листопада 2011

Державний архів Чернівецької області взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Буковина і буковинці в ХІХ ст. Традиційність і модернізм», присвяченій 100-річчю від народження видатного академіка Раду Григоровича.

Місце проведення – м.Радівці (Румунія). Організаторами заходу виступили: Інститут «Буковина» Румунської Академії, Національні архіви Сучавського повіту та Товариство румунської культури і літератури на Буковині.

На конференції з доповіддю «Сліди видатної особистості Георга Григоровича в документах Державного архіву Чернівецької області» виступила начальник відділу використання інформації документів Н.Б.Масіян.